Categories
Спорт

Надал се поблиску до титулата светски рекет број еден

Со синоќешната победа на Томи Хас, Рафаел Надал дојде на само три победи до смената на врвот.

Со синоќешната победа на Томи Хас, Рафаел Надал дојде на само три победи до смената на врвот.

Всушност дилема повеќе нема. Рафо Надал, во блиска иднина ќе стане светски рекет број еден. Ако добро го познаваме шпанецот тоа ќе биде уште во понеделник. Потребна му е победа во Синсинати, од која го делат уште само три меча или три победи.
Ако Лапенти, со кој Рафо утре ќе се сретне победи, тогаш Роже Федерер ќе остане на тронот уште три недели, и тоа под услов да победи на ОИ,а Рафо да испадне пред третото коло на ОИ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *