Categories
Спорт

Ќе дојде до смена на врвот на ВТА листата

Марија Шарапова од понеделник ќе е прва тенисерка на ВТА листата.

Марија Шарапова од понеделник ќе е прва тенисерка на ВТА листата, откако Анин ја заврши својата кариера и на сопствено барање одлучи да се тргне нејзиното име од ветеа листата.

Русинката по четврти пат го освојува местото број еден, а последен пат беше минатата година. Анин со 117 недели на местото број 1 го држи шестото место во историјата на женскиот тенис.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *