Categories
Сцена & Муабети

Саундтракот на Мама Миа руши рекорди

Шведската група „АББА“ се радува на рекордната продажба на нивните албуми поради популарноста на мјузиклот Мама Миа.

Шведската група „АББА“ се радува на рекордната продажба на нивните албуми. Ова следи после рекламата на филмката верзија на хит мјузиклот „Мама миа“ според официјалните англиски топ листи. Саундтракот од мјузиклот во кој учествуваат Мерил Стрип, Џули Волтерс и Пирс Броснан се наоѓа на првото место на компилациите и е најпродаваниот албум во минатава недела.

Супер групата од седумдесеттите чии што песни се основата на овој мјузикл, исто така се радува на продажбата на нивниот албум „Златни најголеми хитови“ и скокнал од дванаесетто на петто место во делот на изведувачите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *