Categories
Сцена & Муабети

Наоми Кембел ќе се венча со руски милјардер

Според американското списание „Сан“, светски познататата манекенка Наоми Кембел наскоро ќе се венча со рускиот милијардер Владислав Доронин.

Според американското списание „Сан“, светски познататата манекенка Наоми Кембел наскоро ќе се венча со рускиот милијардер Владислав Доронин.

Веста ја потврдил и извор близок на манекенката која наводно се пофалила дека Доронин веќе ја побарал за жена, а таа прифатила.

Други извори велат дека Кембел постојано зборувала како Русинот е вистинскиот човек за неа, а венчавката е се поблиску. Црномурестата убавица Наоми, според многу модни експерти е една од најубавите манекенки на сите времиња.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *