Categories
Сцена & Муабети

Листа на најдобро облечени во светот според „Vanity Fair“

Американското списание „Vanity Fair“ ја објави листата на најдобро облечени жени во светот на која првото место го зазема холивудската ѕвезда – актерката Сара Џесика Паркер.

Американското списание „Vanity Fair“ ја објави листата на најдобро облечени жени во светот на која првото место го зазема холивудската ѕвезда – актерката Сара Џесика Паркер.

На второ место е нејзината колешка Тилда Свинтон, на трето Иванка Трамп, ќерката на американскиот милионер Доналд Трамп, а на четврто место се најде првата дама на Франција Карла Бруни-Саркози.
Во категоријата најдобро облечени двојки на прво место се Анџелина Џоли и Бред Пит, на второ актерите Деми Мур и Ештон Качер, а на трето место Дејвид и Викторија Бекам.
На листата најдобро облечени мажи прв е фудбалерот Дејвид Бекам, a веднаш по него актерот Дејвид Крејг. Следуваат раперот Каниа Вест и модниот креатор Карл Лагерфилд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *