Categories
Сцена & Муабети

Мик Џегер во заслужена пензија

Од 26. Јули легендарниот фронтмен на Rolling Stones, Мик Џегер ќе добие статус на пензионер.

 

Еден од најпознатите британски рокери, Мик Џегер на 26, Јули полни 65 години и според британските закони има право на пензија, која ќе му изнесува 91 фунта неделно.

Новопечениот пензионер и натаму ги импресионира неговите фанови, непрестанувајќи со своите енергични настапи кои се овековечени во документарецот на Мартин Скорсезе насловен Shine a light. Џегер е извршен продуцент на филмот, а после него продуцираше уште два други. Имотот на Мик Џегер се проценува на околу 225 милиони фунти и секако овие 91 фунта неделно ќе му бидат добредојдени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *