Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо со 3.000 гласови е избран за нова геј икона.

Минатата година за геј икона беше избрана австралиската пејачка Кајли Минонг.
Напаѓачот на англискиот клуб Манчестер Јунајтед и еден од најдобрите фудбалери во светот е прогласен за фаворит од страна на машката геј популација.

„Неговото совршено тело, коса, блескави заби и убав накит му ги донесоа сите гласови и победничкото место“, изјави портпаролот на интернет страната, додавајќи дека 22-годишниот фудбалер е сон на секој хомосексуалец и на секоја жена.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: