Categories
Сцена & Муабети

Кристијан Бејл уапсен, поради физички напад, врз својата мајка и сестра

Британските медиуми изјавија дека мајката и сестрата на холивудскиот актер се пожалиле дека пред самата премиера на најновиот Бетмен биле нападнати од Бејл во „Дорчестер“ хотелот во Лондон.

Британските медиуми изјавија дека мајката и сестрата на холивудскиот актер се пожалиле дека пред самата премиера на најновиот Бетмен биле нападнати од Бејл во „Дорчестер“ хотелот во Лондон.

Мајката и сестрата, го пријавиле бејл во локалната полициска станица, после што уследило неговото апсење. Протекоа информации од полициската станица во централен лондон каде што тој бил приведен дека, обвинението било физички напад. Неговиот менаџер за односи со јавноста не сакаше да даде изјава освен што кажа дека се додека постои основано сомение, Бејл е невин.

Младиот актер кој беше откриен од страна на никој друг туку Стивен Спилберг и дебитираше во неговиот филм „Империја на сонцето“, стана популарен со двата најнови филмови од серијалот за Бетмен.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *