Categories
Сцена & Муабети

Сценската гардероба на Бритни Спирс на аукција

Седум од костимите кои некогашната поп-дива Бритни Спирс ги носеше на своите видео спотови и концертни настапи беа предмет на продажба на аукцијата „Рок ен Рол поп Арт“.

Седум од костимите кои некогашната поп-дива Бритни Спирс ги носеше на своите видео спотови и концертни настапи беа предмет на продажба на аукцијата „Рок ен Рол поп Арт“.
Една од нив е маичката која Бритни јас носеше како членка на Новиот Мики Маус клуб, потпишана од нејзини коеги како Џастин Тимберлејк, Кристина Агилера, и Кери Расел. На аукцијата исто така беа костими од нејзините најпознати видео спотови, а сите пари собрани од аукцијата ке одат во добротворни цели.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *