Categories
Сцена & Муабети

Кајли Минок доби орден на Британската Империја

Пејачката Кајли Минок, во четвртокот стана Офицер на редот на Британската империја.

Пејачката Кајли Минок, во четвртокот стана Офицер на редот на Британската империја. Австралиската поп-принцеза го прими орденот од Принцот Чарлс, во Бакингемската палата во Англија. Таа одржа говор во домот на кралицата велејќи:
„Неверојатно сум возбудена. Очекував дека ќе бидам малку нервозна, многу возбудена, но да се погледнат толку многу луѓе од толку многу свери на животот, на едно место го одзема здивот.“
 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *