Categories
Сцена & Муабети

Ејми Вајнхаус на концертот во Шпанија со чаша вино во рака

Соул дивата Ејми Вајнхаус, се појави на со чаша вино во рацете за време на својот настап на “Rock in Rio”,  музичкиот фестивал, изгледаќи многу сигурно.

Соул дивата Ејми Вајнхаус, се појави на со чаша вино во рацете за време на својот настап на “Rock in Rio”,  музичкиот фестивал, изгледаќи многу сигурно. Таа на фестивалот ги фрли во публиката своите високи потпетици, донира бела електрична гитара и имаше една од своите најдобри настапи, придружувана од октет идвајца машки пратечки вокали.
Немаше ни траг од онаа Ејми која во месец мај се истепа со еден свој фан и изгледаше ужасно на Гластонбери фестивалот во Англија. Оваа добитничка на пет Греми награди последнива година ги полни светските таблоиди со проблемите од својот живот како и нејзината јавна борба со дрогата и алкохолот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *