временска прогноза

Во Охрид денес сончево време

По студеното утро, денес во Охрид во текот на денот ќе биде претежно сончево со мала појава на локална облачност.
 |  инфодеск  | 

Во Охрид денес по студеното утро, во текот на денот претежно сончево време со појава на локална облачност и потопло време со измерени максимални 10.

Во текот на ноќта вторник кон среда умерено облачно и потопло време со пораст на ноќните температури.

Во Охрид во среда умерено облачно време со сончеви периоди и потопло време. Минималната температура од 1 степен, додека пак дневната ќе достигне до 12 степени. Во четврток и петок умерено облачно време со услови за сосема слаб и локален дожд. Минималната температура од 1 односно -2 степени, додека пак дневната до 10 односно до 9 степени. Во сабота умерено облачно време со сончеви периоди. Минималната температура од -5 степени, додека пак дневната до 5 степени.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top