• Почетна
  • Archive
  • Вести
  • Охрид
  • Пецаков и Китески ги демантираа лажните вести: Градоначалникот и секретарот на општина Охрид не се позитивни на корона

Пецаков и Китески ги демантираа лажните вести: Градоначалникот и секретарот на општина Охрид не се позитивни на корона

Градоначалникот Кирил Пецаков ги демантираше пишувањата дека е позитивен на Ковид-19. Оваа реакција следи откако неколку медиуми објавија дека Пецаков бил позитивен на коронавирусот.

 |   | 

Градоначалникот Кирил Пецаков ги демантираше пишувањата дека е позитивен на Ковид-19. Оваа реакција следи откако неколку медиуми објавија дека Пецаков бил позитивен на коронавирусот.

По шо гледам дека се шири брзо, интересна тема како и да е… Се тестирав, не заради симптоми туку заради патување во странство и најбитно и до ден денес никакви симптоми. Немат полошо ко ќе се составуваат текстови по охридски кафани, без да се јавите и да прашате. Добра ноќ – напиша Пецаков на Фејсбук и притоа приложи и фотографија од тестот.

Демант пристигна и од секретарот на Општина Охрид, Александар Китески.

Со оглед на тоа што во одредени портали бев спомнат дека неофицијално сум бил позитивен на COVID-19, еве официјално да пренесам дека сум здрав, жив и постпразнично расположен – напиша Китески на фејсбук.

Притоа и Пецаков и Китески приложија фотографии од негативните тестови.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top