Oхриѓанец со мопед удрил во 68-годишна жена, која им подлегнала на повредите

На 17-ти август 2020 година, во 20:00 часот било пријавено дека се случила сообраќајна незгода на улицата „Ристо Чадо“ во Охрид.

Мопед марка „Лонгија“, со охридски регистарски ознаки, управуван од 17-годишник од Охрид, удрил во 68-годишниот пешак Б.Ѓ. од Охрид. Б.Ѓ. била пренесена во Општата болница Охрид, каде им подлегнала на повредите. Возачот на мопедот се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата „Св. Еразмо“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид, информираат од МВР.

oхриѓанец, годишна, жена, им, која, мопед, повредите, подлегнала, удрил

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top