Русија телевизија протест војна
Мар 15, 2022
Протест

Исчезна руската новинарка која протестираше среде емисија

Руската новинарка Марина Овсијаникова, која упадна во програма во живо на руската телевизија „Прв канал“, за да протестира против војната во Украина е пријавена за исчезната во текот на ноќта, пишува Би-Би-Си.


муниција за сигнален пиштол
Мар 11, 2022
СВР Охрид

Пронајдени 100 куршуми кај лице од Дебар

Дебарчанец приведен за нелегално поседување муниција.

депонија над антички театар
Мар 10, 2022
ти си твојот град

Депонија над Антички театар

Граѓани на Охрид во склоп на рубриката „Ти си твојот град“ пријавија депонија лоцирана над Античкиот Театар.

Мар 7, 2022
Јавен ред

Стружанец дивеел пред локал

Стружанец го нарушил јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување пред угостителски објект во Струга.

Мар 18, 2022
седница на совет

Да се стават во функција семафорите во Охрид

Советниците бараат да се стават во функција семафорите на територијата на Охрид. Иако ги има само на две раскрсници, тие не функционираат.

седница на совет на општина
Мар 16, 2022
седница на совет

Ќе се доделува еднократна парична помош

Предлог одлука за донесување Правилник за критериумите и постапка за доделување еднократна парична помош на физички лица.

маркица општина охрид
Мар 16, 2022
образование

Нови директори на две основни училишта

Со одлука на градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков, назначени се нови В. Д. директори на две основни училишта.

Мар 15, 2022
Паника на аеродром

Лажна дојава за бомба на летот Белград-Москва

Дојавата за наводно поставената експлозивна направа во авионот што летал на релација Белград-Москва и овојпат била лажна, соопшти Министерството за внатрешни работи на Србија.


сообраќајка
Мар 11, 2022
СВР Охрид

Двајца повредени во сообраќајка кај Струга

Сообраќајна несреќа кај местото викано Равење. Се судриле „ауди” управувано од А.Ц.(26) од Јабланица и „ровер” управуван од Е.К.(20) од Лабуништа.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top