Мар 18, 2022
реконструкција на улици

Се асфалтираше бул. „Македонски Просветители“

Се асфалтираше булеварот „Македонски Просветители“. Откако ќе се заврши со првиот, ќе се премине на вториот дел од фазата за реконструкција.

Мар 18, 2022
ти си твојот град

Дали Охрид ја заслужува ваквата слика?!

Во „Ти си твојот град“ пристигнаа слики од граѓани кои прашуваат : Дали вака треба да изгледа центарот на најголемиот туристички бисер?

Мар 17, 2022
црвен крст охрид

Дарувањето крв спасува човечки животи

По повод 17-ти март, Ден на крводарителството, Црвен крст Охрид изразува благодарност и почит кон сите крводарители.

нуркач под вода
Мар 16, 2022
нуркачки клуб акватек

Подводна еко авантура со Никола Паскали

Погледнете ја најновата подводна мартовска еко авантура низ камерата на Никола Паскали од Нуркачкиот клуб „Акватек“.

Мар 15, 2022
Русија-Украина конфликт

Премиерите на Чешка, Полска и Словенија заминаа за Украина

Премиерите на Чешка, Полска и Словенија отпатуваа за Киев за да се сретнат со претседателот Володимир Зеленски како претставници на Европската унија, објави чешкиот премиер Петр Фиала на социјалните мрежи.


Багер на каменолом во Лабуништа
Мар 14, 2022
Екологија

Работат каменоломите во Лабуништа, се најавуваат протести

Лабуништани повторно се закануваат со протести, откако деновиве се активира еден од каменоломите во селото.

ѓубре во стариот дел на охрид
Мар 10, 2022
ти си твојот град

Депонија во Стариот дел на Охрид

Несовесен граѓанин секојдневно наталожува ѓубре во Стариот дел на Охрид, каде што поминуваат бројни домашни и странски туристи.

утринава најстудено на Попова Шапка
Мар 9, 2022
временска прогноза

Утринава најстудено на Попова Шапка, -14 степени

Најстудено утринава било на Попова Шапка. Измерени се -14 степени и 72 сантиметри снег.

foodball player
Мар 8, 2022
лига шампиони

Мбапе замина за Мадрид

Мбапе заедно со својот тим од ПСЖ отпатува за Мадрид. Иако имаше повреда, се очекува да игра на утрешниот натпревар.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top