Вила "Dimitra"
5.0/5 rating 1 vote

- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 27.12.2017
- 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 17.0
1.2018
- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 3
1.03.2018

- 5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

 

ВИЛА ДИМИТРА се наоѓа во близу центарот на Калитеа одалечена од прекрасната плажа околу 10 минути пешачење на 500м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште исто така близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Оваа вила располага со трокреветни, четворокреветни и петокреветни студиа (опремени со кујна, wc, клима, Телевизор и тераса).

 

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.

 

На промо цените не следува попуст.

 

GPS кординати: 40°4'32''N,23°26'41''E

 

Клима уредот е вклучен во цената

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини :

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

 Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

 Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40€ по лице

 Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

 Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

 Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

 Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики :

 Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

 Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

 Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

 Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола - 35€ по лице

 Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 30€ по лице

 

 - Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

 - Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Елида Турс.

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ :

 Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

 04:00 h Скопје (Дрводекор)

 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики :

 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 Поаѓање од Грција :

15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

- Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

- Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

16

Leave a comment

You are commenting as guest.