Вила "Алекс" - Ксамил,Саранда ( поаѓање од Охрид )

ВИЛА АЛЕКС – КСАМИЛ, АЛБАНИЈА

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење ... и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.

Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

EARLY BOOKING!!!
7% попуст на редовните цени за резервација и целосна уплата до 30.04.2018
5%
попуст на редовните цени за резервација и целосна уплата до 31.05.2018

Термин

Ноќевања

Поглед на море 1/3

Стр. поглед на море 1/3

Поглед на море 1/3+1 приземје

25.05 - 01.06

7

99

89

99

01.06 - 08.06

7

119

109

119

08.06 - 15.06

7

169

159

169

15.06 - 22.06

7

219

209

219

22.06 - 29.06

7

269

259

269

29.06 - 06.07

7

269

259

269

06.07 - 13.07

7

279

269

279

13.07 - 20.07

7

289

279

289

20.07 - 27.07

7

289

279

289

27.07 - 03.08

7

289

279

289

03.08 - 10.08

7

289

279

289

10.08 - 17.08

7

289

279

289

17.08 - 24.08

7

289

279

289

24.08 - 31.08

7

269

259

269

31.08 - 07.09

7

159

149

159

07.09 - 14.09

7

119

109

119

14.09 - 21.09

7

109

99

109

21.09 - 28.09

7

99

89

99

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

ВО СОБИТЕ ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ.

ПРЕВОЗ:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице 
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Кавадарци (Дреново, бензинска пумпа,Макпетрол) - 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Прилеп/Битола за Ксамил:

Битола (Пред спортска Сала) - 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола  - 35€ 
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -45€ по лице 
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за Ксамил:

00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) 
03:00 h Битола (Пред спортска Сала) 
02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
01:15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 
01:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

НАПОМЕНИ:
- За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
- Можност за дополнителен кревет во одредени студија – Бесплатно;
- Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
- Климата е вклучена во цената;
- Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
- За хигиената на собите се грижат гостите;
- За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:
- За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќеавања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
- Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
-  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
-  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Aгенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Страницата е посетена:

3379

Печати

Share this product