Хотел ,,Св.Никола,, 3* - Сандански

Сандански, најсончевиот град во Бугарија (2506 часа), рекордер по најмалку магловити денови во годината (5-6 денови) минерални извори..

 

СПА хотел Свети Никола:
фитнес сала, затворен базен со џакузи и минерална вода, тераса за сончање, парна бања, римска бања, солариум, сауна, козметички и фризерски салон, модерен СПА центар, во кој Ви се приготвуваат изненадувања за релаксација на душата и телото..


Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок (BB)/полупансион (HB)

Ден

Цена

Тип на соба \ Услуга

BB

HB

DBL стандард

40

58

SGL стандард

32

41

DBL лукс

50

68

SGL лукс

75

84

Студио ( 2+1 )

75

93

ДОПЛАТИ

Детедо 2,99год.

0

0

Дополнително легло – дете 3-3,99год.

0

5

Дополнително легло – дете 4-9,99год.

10

15

Дополнително легло – дете 10-11,99год.

10

19

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
*Само во Single собите цената е за еден возрасен и нема можност за сместување на деца


Цените се за 1 лице на ден и вклучуваат:

  • ноќевање со појадок на шведска маса ,
  • бесплатен салата бар во основниот ресторан, (вечерта)
  • бесплатно користење на затворен базен со минерална вода и џакузи,
  • римска бања,
  • фитнес,
  • бесплатен интернет,
  • паркинг,

 

ноќевања со појадок (шведска маса) користење на затворен базен со топла минерална вода и џакузи, римска бања, фитнес, паркинг, Wi-Fi интернет,  туристички данок


Деца 4 до 12 г. на редовно легло со 2 возрасни лица плаќаат 50% од цената за возрасен.
Деца 4 до 12 г. сместени во апартман не користат попуст

Доплати:

9 €       вечера – возрасен
5 €       вечера – дете 3-10 г.
5 €       сауна

Овие цени не важат за: Нова година, државни, верски празници, семинари…


СПА ПРОЦЕДУРИ:

Во центарот се нудат следниве:


Масажи:
*      Класични масажа
*      Делумна масажа
*      Антицелулит масажа
*      Релакс масажа
*      Арома масажа
*      Масажа на четири раце
*      Релаксирачка масажа со чоколадо/крем
*      Медомасаж на грб
*      Релакс масажа на стапалата со мед
*      Релакс масажа со вински крем
*      Електро масажа
*      Пилинг

 

Терапии за тело:
Терапија Чоколадно задоволство – обезбедува длабока хидратација, и ја регенерира кожата.
Терапија Ламинарија дигитата – го активира согорувањето на мастите и го враќа хидро-липидниот баланс на кожата.
Терапија Алгопласт моделаж – специјалната селекција на високо минерализирана морска вода обезбедува брз и долготраен антицелулит ефект.
Терапија Триактив – терапија со тројно дејство – слабеење, анти-нелагодност и затегање.
Трајно ги елиминира токсините и наталожените масти, ги зајакнува ткивата и ја забрзува регенерацијата на клетките.
Терапија Маска со морки минерали – ја стимулира циркулацијата, ги ослободува тензиите, ги одстранува отровите и ја збогатува кожата со минерали.


Терапии за лице:
*      Терапиија за сува и дехидрирана кожа
*      Терапија за мрсна кожа
*      Терапија околу очна контура
*      Терапија анти-акни
*      Релакс терапија
*      Терапија за лице “Чоколадо сон”
*      Релакс терапија за лице со чоколадо крем
*      И многу други


Водни терапии:
*      Перл када
*      Перл када со етерични масла
*      Када со алги или морски соли
*      Када со минерална вода
*      Мирис када
*      Кал када
*      Тангентор, тангентор со алги и морска сол


Салон за убавина:
Козметика, фризер…..


НАПОМЕНА:

Заради малата квадратура на собите не се препорачува сместување во трикреветна соба
Сместување првиот ден ( превземање на собата) по 14.00 ч.
Напуштање на собата последниот ден до 12.00 ч.

Страницата е посетена:

3902

Печати

Share this product