Хотел ,,Филипион,, - Лутраки

Lutraki – hotel Philippion

www.hotel-philippion.gr

Лутраки мало туристичко место со околу 2000 жители се наоѓа на само 130 км од граничниот премини Богородица/Меџитлија. Местото со своите минерални лековити извори е познато уште од времето на Александар Македонски. Од 1992 год. туризмот значително се развива и денес има голем број хотели и апартмани кои ги задоволуваат потребите на гостите. Местото изобилува со ресторани, продавници и кафетерии.Овде посетителот може да ги комбинира минералната топла вода во базените со планинарењето, посетата на уникатната по својот вид пештера или скијање на планината Ворас (Кајмакчалан).Областа е планинска. Течењето на топлите и ладни води заедно со богатството со флора му дава на овој регион уникатна убавина уште од далечната 1920 год кога за прв пат е прогласен за “природна бања“. Температурата на водата е од 37 – 38 целзиусови степени. Водите се лековити и се препорачуваат за болни од реума, ишијас, бронхит, нервоза, дерматолошки и гинеколошки проблеми, како и циркулативни и респираторни нарушувања.

Сместување:

Хотел Philippion се наоѓа во прекрасното место Лутраки во близина на Аридеа.
Има 18 соби, опремени во модерен стил, некои од собите се со камин и џакузи, лоби, мал ресторан (се служи само појадок).
Хотелот е на околу 3 км од бањите…

Специјалитет на местото печено ЈАРЕ…….

 

Цени на ден за СОБА за 1 ноќевања во €,

сместување лица 01.05-31.07.17 01.08.17-30.04.18
SGL 1 32 € 38 €
DBL 2 38 € 44 €
DBL+CHD 2+1 38 € 44 €
DBL+2CHD 2+2 48 € 54 €
TRPL 3 48 € 54 €

Плаќање во денари 1€ = 62.00 мкд

Соби со камин и џакузи од 20/10/2017 до 30/04/2018 доплата на ден за соба 15 €.

Горенаведените цени се со вклучен појадок.

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM


Страницата е посетена:

9861

Печати

Share this product