Хотел ,,Русковец Ресорт,, 4* Добриниште

2017

Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање, сончање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
"Русковец" 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште - Банско 8 км.


Цената е во евра по апартман/ вила/ и вклучува : ноќевање, BB или HB  , користење  SPA центар, fitness, детски клуб,базен со термална и минерална вода,   Wi Fi, трансфер до ски лифтот

 

Тип на сместување / цената е изразена во евра по соба /апп.

Цена по апартман

Ниска сезона

Висока сезона


регуларни легла

екстра легла

балкон

спални

дневна

кујна

минимум

максимум

01.04-30.06                                               01.10-30.11

01.07-30.09

BB

HB

BB

HB

Апартман "Junior Suite"

2

1

да

1

да

да

2

2+1

57

75

66

86

Апартман "Senior Suite"

4

1

да

2

да

да

4

4+1

83

122

99

138

Комфорт ,, Family Villa ,,

4

1

да

2

да

да

4

4+1

99

138

120

158

минимум престој 2 ноќевања

 

 

 

 

 

Екстра: 6=5, 10=12 за период: 01/04-30/06 и 01/10-30/11

ДОПЛАТИ:

дете до  5.99 г.

БЕСПЛАТНО

дете од 6 до 17.99 г.

50 %  од цената на возрасен

еднокреветна & еднокреветна+1 дете до 5.99 г. (само за Junior Suite)

80 % од цената на собата

доплата за вечера

13 EUR возрасен; 7 EUR дете од  6-12 г.

 

второ дете до 6 год , сместено во апартман или вила

10 евра за дете од 3 до 6 г. или 5 евра за второ бебешко креветче за дете до 3 год.

Страницата е посетена:

1142

Печати

Share this product