Хотел ,, Арте ,, 5* - Велинград ( најдобар Спа )

СМЕСТУВАЊЕ

 

НЕДЕЛА – ЧЕТВРТОК

(полупансион)

ПЕТОК-САБОТА

(полупансион)

Двокреветна соба со дополнително легло- 2+1

( со тераса) – макс.2лица

122 €

140 €

Двокреветна соба делукс

Макс. 2 + 2

128 €

153 €

Двокреветна делукс панорама

2+2

133 €

169 €

Апартман 1 спална делукс

2+2

143 €

179 €

Апартман 2 спални делукс

4 лица макс.

194 €

287 €

Вип апартман

4+2

215 €

305 €

Претседателски апартман

6 лица

275 €

410 €

СИТЕ ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО

Цените се во евра на ден , по сместување ( соба ,апп ) – за редовните легла во него и вклучува :

-          Ноќевање, појадок и вечера

-          Користење на спа центарот:

*внатрешен и надворешен базен минерален базен

* излез од внатрешен кон надворешен минерален базен

* ротонда базен

* џакузи – внатрешен и надворешен

* контрастни тушеви

* солена соба

* сауна парк – инфрацрвена сауна, финска сауна, билкова сауна

* сала за релакс со топли водени легла

* турска бања , арома парна бања

* авантура тушеви

* фитнес

* интернет , паркинг, такси ...

 

НАМАЛЕНИЈА И ДОПЛАТИ ( цена на ден ) :

-          Дете од 0-12 год. на дополнително легло со 2- ца возрасни – бесплатно

-          Дете од 12 – 18 год. на дополнително легло со 2-ца возрасни – 50% од цената на возрасен

-          Дете од 0-12 год. на редовно легло со 1 возрасен бесплатно

-          Дете од 12-18 год. на редовно легло со 1 возрасен 75% од цената на возрасен

-          Еднокреветна – 75% од цената на сместувањето

Страницата е посетена:

648

Печати

Share this product